Jdi na obsah Jdi na menu
 


I. ročník obranářského závodu O TUKANŮV POHÁR konaný dne 16.6.2012 v Hajništi

27. 6. 2012

Dne 16.6.2012 se konal v areálu cvičiště ZKO Frýdlant v Hajništi

I. ročník obranářského závodu O

TUKANŮV POHÁR

 

Výsledky (klikni )

Konečný počet závodníků byl 16.

Rozhodčími byli pan Vladimír Hovad a pan Petr Richter.

Figurování se zhostili pánové Lukáš Suchánek, Jakub Hyxa a Michal Firman

 Již od rána bylo počasí velmi teplé, troufnu si tvrdit, že kolem poledne se teplota na sluníčku vyšplhala až k 35° C, takže psí závodníci měli opravdu velice těžké podmínky.

Poslušnost probíhala přibližně od 8:30 do 11hod. Skládala se z 5 disciplín. Ovladatelnost na vodítku, odložení za pochodu vleže, aport pořadatele, překážková dráha a hlídání předmětu psovoda. Odložení bylo prováděno mezi dva položené rukávy, takže mnoho psů s tímto mělo problém, aport pořadatele byl do sebe zamotané aporty na šňůrce, většina psů se nemohla rozmyslet, jaký že aportek si vezme, nejradši by měli v tlamě všechny naráz.

Obrana probíhala po pauzičce na občerstvení a ukázkách agility. První bylo na řadě vyhledání figuranta v temné místnosti. Tuto disciplínu zvládl pouze jediný pes a to Woodoo Malidaj Miroslava Dajče, který díky tomuto bodovému náskoku nakonec vyhrál. Obrana pokračovala kousáním v místnosti. Zde bylo k vidění mnoho opravdu hezkých zákroků. Po provádění cviků obrany v příjemném chládku klubovny následovaly cviky prováděné venku na „place“. Teploty byly závratné, psy a samozřejmě i figuranti v ringo oblecích to měli opravdu těžké. Většina psů však zadržení pachatele v autě, hladké zadržení a zadržení s protiútokem zvládla.

Vyhlášení výsledků a slavností zakončení závodu probíhalo od 17:30 hodin.

Na prvním místě se umístil Miroslva Dajč se psem Woodoo Malidaj, na druhém místě Roman Vala se psem Quantus de Alphaville Bohemia a na třetím místě také pan Roman Vala s fenou Meggi z Kurtovej skaly. Nejlepším obranářem vyl vyhlášen pan Miroslav Dajč se psem Woodoo Malidaj.

Tímto bychom chtěli poděkovat rozhodčím za korektní posuzování disciplín, které napomáhalo pohodové atmosféře závodu. Figurantům za jejich skvěle odvedenou práci ve velmi těžkých podmínkách. Celému týmu, který se na přípravě závodu podílel a samozřejmě také sponzorům, bez kterých by tento závod jen těžko vzniknul.

Sponzoři:

 

royal-canin-logo---white-background-png.png

 

 

 Malinois Kennel Sabathore

 

stazeny-soubor.jpg

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Prodej Krmiv v.o.s., manžele Barešovi

 

logosvijany.gif